Pestovaniu bonsajov sa venujeme od roku 2007. Na začiatku sme sa učili na vlastných chybách a zopár nám vďaka nedostatočnej starostlivosti uhynulo. Vzťah k bonsajom sa nedá naučiť,ani natrénovať,musí to mať človek v sebe.Ide tu o dialóg medzi pestovateľom a stromom.

Podľa toho,ako sa oň staráte vám odpovedá. Pestovanie bonsajov by sme mohli nazvať živým umením. Bonsaj,to je vlastne nikdy celkom nedokončené umelecké dielo.

Poznáme rôzne štýly bonsajov: Vzpriamený štýl, Strom vo vetre, Polokaskáda, Kaskáda, Literát,Trojkmeň, Plť, Strom na skale, Lesík a ďalšie.V poslednom období sme sa začali venovať aj tvorbe krajiniek, tzv.saikei (japonský štýl) a penjing (čínsky štýl).

Vhodné dreviny na bonsaje sú: Borovica lesná, Borovica horská,Tis, Smrek, Smrekovec opadavý, Borievky, Hrab, Buk, Dráč, Japonský javor,Javor buergerov, Javor poľný,Hloh, Čínsky brest, Muraja a veľa ďalších. 

Bonsaje pestujeme niekoľko rokov vo voľnej pôde v našej škôlke,kde sa každú jar vykopú a zrežú korene aj koruna. Potom sa presadia do veľkých kontajnerov,v ktorých sa pestujú ďaľšie 2-3 roky a až potom putujú do misiek. Je to dlhý proces,ktorý nikdy nekončí.

V Japonsku a Číne sa bonsaje odovzdávajú z generácie na generáciu a nie je ničím nezvyčajným vidieť 300 a viac ročné stromy v miske (bon-sai) od tamojších majstrov.